BAREVNÉ VARIANTY AMERICKÝCH KOKRŠPANĚLŮ

Američtí kokršpanělé se chovají ve třech základních barevných skupinách
a podle tohoto rozdělení se také posuzují na výstavách:

ČERNÁ A ČERNÁ S PÁLENÍM

Jednobarevná černá včetně černé s tříslovými odznaky. Černá musí být uhlová a lesklá; hnědé nebo játrové odstíny srsti jsou nežádoucí. Trochu bílé na hrudi anebo na hrdle je přípustné; bílá kdekoliv jinde je diskvalifikující.

černý americký kokršpaněl černé zbarvení / černé zbarvení s pálením


OSTATNÍ JEDNOBAREVNÍ

Ostatní jednobarevní kromě černých /ASCOB: Jakákoliv plná barva kromě černé, počínaje nejsvětlejší krémovou po nejtmavší červenou, včetně hnědých a hnědých s tříslovými odznaky. Barva musí mít jednotný odstín, avšak světlejší odstín dlouhé srsti je přípustný. Trochu bílé na hrudi anebo na hrdle je přípustné; bílá kdekoliv jinde je diskvalifikující.

jednobarevní američtí kokršpanělé  - blond, červená a čokoládová
zbarvení blond / červené zbarvení / čokoládové zbarvení

jednobarevní američtí kokršpanělé
hnědý s pálením

VÍCEBAREVNÍ

Tzv. parti-colour: Dvě nebo více jasných navzájem zřetelně od sebe oddělených barev, z nichž jedna musí být bílá; černobílí, červenobílí (červená může být od nejsvětlejší krémové až po nejtmavší červenou), hnědobílí a bělouši, včetně všech těchto barevných kombinací s tříslovými odznaky. Přednost se dává stejnému rozložení tříslových odznaků jako u černé variety a ostatních jednobarevných (ASCOB). Bělouši jsou klasifikováni jako vícebarevní (Parti-Colour) a mohou mít libovolný z obvyklých vzorů běloušů. Základní barva v rozsahu 90 a více procent je diskvalifikující.

vícebarevní američtí kokršpanělé
zbarvení zlatobílé / černobílé zbarvení / černobílá s pálením - tricolor


vícebarevní američtí kokršpanělé
hnědobílé zbarvení / hnědobílé s pálením

PÁLENÍ/TŘÍSLOVÉ ZNAKY

Barva tříslových odznaků může dosahovat od nejsvětlejší krémové až po nejtmavší červenou a je omezena na 10 nebo méně procent barvy jedince. Tříslové odznaky překračující tento rozsah jsou diskvalifikující. V případě tříslových odznaků u černé variety a ostatních jednobarevných se odznaky nacházejí na následujících místech:

1) Zřetelný tříslový bod nad každým okem
2) po stranách čenichu a na lících
3) na spodní straně uší
4) na všech tlapách anebo končetinách
5) pod ocasem
6) na hrudi (volitelně): přítomnost nebo nepřítomnost se nepenalizuje

Tříslové odznaky, které nejsou zřetelně viditelné, nebo jestliže jsou patrné jen stopově, je třeba penalizovat. Tříslová barva na tlamě rozšiřující se nahoru a dokola tak, až se spojuje, se rovněž penalizuje. Nepřítomnost tříslových odznaků u variety černé a ostatních jednobarevných na kterémkoliv z uvedených míst u psa, který jinak vykazuje tříslové odznaky, se diskvalifikuje.

Přesné vymezení znaků pálení a barev stanovuje standard plemene, podle kterého se pes hodnotí na výstavě a kterému by se měl každý jedinec svým vzhledem a povahou blížit.


Symptoma

Tvorba www stránek pro chovatele cernohubova.com